Pregatiri clasa a VIII-a GRATUIT Orar 2016-2017 Legaturi web
Concurs clasele a IV-a si a VIII-a Asistenta psihopedagogica Documente
Probe aptitudini cl V, IX Anunturi importante Premii


     Festivalul Romul Ladea
<<<inapoi

regulament format PDF - 2017

Blog: https://arteladea.wordpress.com 

ALBUM ONLINE IMAGINI LUCRARI PREMIATE 2016 - clic pentru vizualizare
Premii Istoria Artei - Premiul I - Premiul al II-lea - Premiul al III-lea - 2016

 

PREMII

SECTIUNEA
IX-XII

PREMIUL

NUME SI PRENUME  ELEV

SCOALA DE PROVENIENTA

PROFESOR COORDONATOR

Fotografie

I

Popescu Diana

Liceul de Arte Plastice Timisoara

Ana Mihaela Adam

 Fotografie

Al- II-lea

Muresan Sara

Liceul Arte „R. Ladea”

Salanta Roxana


Pictura

I

Olteanu Alina

Liceul Arte „ R. Ladea”

Adela Gocan

Pictura

Mentiune

Pall Lukacs Anett

Liceul Unitarian

Kocsis Ildiko

Pictura

Mentiune

Jurac Imola

Liceul Teoretic „ Brassai Samuel”

Kocsis Ildiko

Pctura

Mentiune

Orban Edingola

Liceul Teoretic „Brassai Samuel”

Kocsis Ildiko


PREMIUL JURIULUI

 

Eric Ternei

Colegiul National „Gheorghe Lazar”

Susana Cavacean

 

 

Diana Sinleuan

Liceul de Arte Vizuale „R. Ladea”

Maria Sarbu

 

 

Morariu Diana

Liceul Teoretic „Lucian Blaga”

Hermina Csata

 

 

Melnic  Iasina

Colegiul National „ E. Racovita”

Hermina Csata

 

 

Gresan Sivlea

Colegiu National „Gheorghe Lazar”

Hermina Csata

 

 

 

Breaz Carlea

Colegiul National „George Cosbuc”

Hermina Csata


Pictura
I-IV

I

Lup Maia

Clubul Copiilor Turda

Rus Corina Sidonia

 

Al-II-lea

Simon Irina

Clubul Copiilor Turda

Rus Corina Sidonia

 

Al- III-lea

Crisan Bianca

Clubul Copiilor Turda

Rus Corina Sidonia

 

Mentiune

Kiss Dalma

Liceul Unitarian „Jans Zsigmond”

Kocsis Ilsiko

 

Mentiune

Zahan Briana

Clubul Copiilor Turda

Rus Corina Sidonia


Pictura V-VIII

I

Sandor Sebastian

Scoala „Constantin Brancusi”

Hermina Csata

 

Al-II-lea

Iclezean Diana

Scoala „Avram Iancu”

Avram Madalina

 

Al-III-lea

Manases Zoltan

Scoala Unitarian „Janos Zsigmond”

Kocsis Ildiko

 

Mentiune

Raluca Cosma

 Sc. „Avram Iancu”

Alin Baicu

 

Mentiune

Petrut  Patricia

 Scoala „Teodor Muresanu”

Alin Bilcu


Tehnica Mixta
V- VIII

I

Szabo Abel

Liceul Teoretic” Apaczai” C.J.

Muradin Noemi

 

Al-II-lea

Szabo Sandor-Istvan

Liceul Teoretic” Apaczai” C.J.

Muradin Noemi

 

Al-III-lea

Mathias Aron-
Istvan

Liceul Teoretic” Apaczai” C.J.

Muradin Noemi

 

Mentiune

Babiciu Rares

Liceul de Arte Baia-Mare

Cucu

 

Mentiune

Gal Botond

Liceul Teoretic „Bathory Istvan”

 

 

Tehnica Mixta IX-XII

I

Stefan Laura Izabela

 Palatul Copiilor

Caraveteanu George

 

Al-II-lea

Eleks Noemi

Lic. Teoretic „Bathory-Istvan „

Dobriban Lini Eniko

 

Al-III-lea

Marin Vivienne Lilla

Lic. Teoretic „Brassai Samuel”

 

 

Mentiune

Rus Carla

Palatul Copiilor

Caraveteanu George

 

Mentiune

Szandi Darohya

Liceul Unitarian

Kocsis Ildiko


Sculptura
IX-XII

I

Molocea Ana-Maria

Liceul de Arte Vizuale „R. Ladea”

Radu Bimbea

 

Mentiune

Creivean Sandra

Liceul de Arte Vizuale „R. Ladea”

Radu Bimbea

 

Mentiune

Mihaiu Antonia

Liceul de Arte Vizuale „R. Ladea”

Radu Bimbea

 

Mentiune

Bumb Sorina

Liceul  Arte „Regina Maria”

Pop Cristina

 

Mentiune

David

Liceul Arte „Regina Maria”

Pop Cristina

 

Ceramica
IX-XII

I

Bojan Vlad

Lic Arte „ R. Ladea”

Diana Dracea

 

Al-II lea

Babuta  Tania

Lic Arte „R. Ladea”

Diana Dracea

 

Al-III lea

Blenche Denisa

Lic Arte „R. Ladea”

Diana Dracea

 

Mentiune

 Basaraba Miruna

Lic Arte „R. Ladea”

Diana Dracea

 

Mentiune

Broos Bianca

Lic Arte „R. Ladea”

Diana Dracea


Digital Art
IX- XII

I

Balogh Enese

Lic Arte „R. Ladea”

Salanta Roxana

 

Al-II-lea

Falconi Beatrice

Lic Arte „R. Ladea”

Salanta Roxana

 

Al-III-lea

Tuzzolino Francesca

Lic Arte „R. Ladea”

Salanta Roxana

 

Mentiune

Mateica Septimiu

Lic Arte „R. Ladea”

Salanta Roxana

 

Mentiune

Pete Enya

Lic Arte „R. Ladea”

Salanta Roxana


Grafica
V-VIII

I

Nagy Norbert

Liceul Unitarian

Kocsis Ildiko

 

Al-II-lea

Dragan Catalina

Liceul de Informatica „T. Popovici”

Marian Cristina

 

Al-III-lea

Lazar Teresa

Lic Arte „R. Ladea”

Bortis Ioana

 

Mentiune

Kutos Timea

Liceul Unitarian

Kocsis Ildiko

 

Mentiune

Tussai Lorand

Liceul Unitarian

Kocsis Ildiko

Grafica
IX-XII

I

Trif Norma

Liceul Arte „Aurel Popovici”

Chiraly Gabriela

 

Al-II –lea

 Barta Petra

Liceul Arte „Aurel Popovici”

Chiraly Gabriela

 

Al-III-lea

Matei Mark

Liceul Arte „Aurel Popovici”

Chiraly Gabriela

 

Mentiune

Marcu Everina

Liceul Arte Timisoara

Mihaela Furdea

 

Mentiune

Poput Sara

Lic Arte „R. Ladea”

Bortis Ioana

 

Mentiune

Szekeli Judith

Liceul Unitarian

Kocsis Ildiko

 

Mentiune

Cuc Augusta

Lic Arte „R. Ladea”

Corina Fulger

Invitatie la Festivalul Romul Ladea
9-25 mai 2016

PROGRAM

Vernisaj și premiere: Luni, 9 mai 2016, orele 13,00
Sala de Expoziții Romul Ladea (Liceul de Arte Vizuale ”Romulus Ladea”), Calea Dorobanților nr.56

Invitație la lectură cu Maria Vaida: miercuri, 11 mai 2016, orele 10,00 Sala de Expoziții Romul Ladea

Expoziție 1: Sala de Expoziții Romul Ladea, perioada 9-15 mai 2016

Expoziție 2: Biblioteca ”Octavian Goga” Cluj-Napoca   perioada: 17-25 mai 2016


Proiectul susţine candidatura oraşului Cluj-Napoca la titlul de Capitală Culturală Europeană 2021

 

TERMEN LIMITĂ: până la data de 29.04.2016
JURIZARE: 04- 06.05.2016
VERNISAJ: 9.05.2016

Lucrările vor fi trimise pe ADRESA:
Liceul de Arte Vizuale „Romulus Ladea”
Calea Dorobanţilor Nr. 56, Cluj-Napoca
CP 400117, judeţul Cluj
ROMANIA                                                                                    

CONTACT

Pentru informații suplimentare vă rugăm să ne contactați pe adresa de e_mail: mailartladea@arteplasticecj.ro, roxana.salanta@yahoo.com

Brosura Festivalul Romul Ladea

Invitatie Festivalul Romul Ladea



 
ADMITERE FESTIVALUL LADEA ASOCIATIA AMICI ARTIS
Calendar admitere
Examene de diferenta
Pregatiri clasa a VIII-a GRATUIT
Editia a XIX-a Regulament de participare 2017 Asociatia Liceului de Arte Vizuale ”Romulus Ladea” ... citeste mai mult
     
EXPOZITII REGULAMENTE PROIECTE
Galeria Ladea
Concurs clasele a IV-a si a VIII-a
Concurs ”Calatorie in viitor” - 2017
*Erasmus - Matbuc
*Erasmus - Art Links Borders
*Erasmus - Signs of the Times
*Erasmus - Preservation of National Heritage
*Proiect - New Skills New Schools - Common Standards and Skills in Education
 
Anunturi importante Orar 2015-2016 Legaturi web
Probe aptitudini Asistenta psihopedagogica Skills for jobs
Documente CV-uri profesori Premii
     
2016 | Liceul de Arte Vizuale ”Romulus Ladea” | Va asteptam la scoala!