Pregatiri clasa a VIII-a GRATUIT Orar 2016-2017 Legaturi web
Concurs clasele a IV-a si a VIII-a Asistenta psihopedagogica Documente
Probe aptitudini cl V, IX Anunturi importante Premii


     Festivalul Romul Ladea
<<<inapoi

Premiile Concursul Festivalul Romul Ladea

editia a XIX-a, mai 2017
Festivitatea de premiere: miercuri, 17 mai 2017, orele 13,00 (Sala de expozitii a liceului)

Galerie imagini premii - clic aici pentru vizualizare

PICTURA IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 CAMPIANU ALEXANDRA 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA GOCAN ADELA
P2 SERBAN MIRUNA   LICEUL DE ARTE BALASA DOAMNA TARGOVISTE, JUD DAMBOVITA COBIANU MONICA
P3 CRISTUREAN DIANA  10 PALATUL COPIILOR CLUJ-NAPOCA CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ GEORGE CARAVATEANU
M VĂLEAN LAVINIA  10 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA BORTIŞ IOANA
GRAFICA IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 CRISTUREAN DIANA  10 PALATUL COPIILOR CLUJ-NAPOCA CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ GEORGE CARAVATEANU
P2 BARTA PETRA-IZOLDA LIC. LICEUL DE ARTE ”AUREL POPP” SATU MARE KIRALY GABRIELA
P3 MIHAIU ANTONIA-MARIA 10 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA SALANTA ROXANA
M NOJA IULIA 10 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA SALANTA ROXANA
M BUBURUZ IULIA LIC. COLEGIUL NAŢIONAL "ANDREI MUREŞANU"  DEJ BOGDAN DALIA ANCA
M MEZEI KATA 11 LICEUL UNITARIAN "JANOS ZSIGMUND" CLUJ-NAPOCA, JUD CLUJ KOCSIS ILDIKO
TEHNICA MIXTA  IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 CUC AUGUSTA   a11a  LICEUL ARTE VIZUALE "R. LADEA" CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ GOCAN ADELA
P2 PATTANTYUS-ABRAHAM BALINT   LICEUL UNITARIAN "JANOS ZSIGMUND" CLUJ-NAPOCA, JUD CLUJ KOCSIS ILDIKO
P3 MIHAILA ANCA TEODORA 11 LICEUL DE ARTE BALASA DOAMNA TARGOVISTE, JUD DAMBOVITA COBIANU MONICA
M SZASZ CRISTINA MARIA 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA GOCAN ADELA
M SZANDI DOROTTYA 10 LICEUL UNITARIAN "JANOS ZSIGMUND" CLUJ-NAPOCA, JUD CLUJ KOCSIS ILDIKO
FOTOGRAFIE IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 CAMPIANU ALEXANDRA 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA SALANTA ROXANA
P2 ȘINTEUAN DIANA 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA SALANTA ROXANA
P3 ANGHEL CRISTIAN FLORIN 10 LICEUL ARTE PLASTICE TIMIȘOARA TIMIŞOARA ANA MIHAELA ADAM
M ZIDĂRESCU CLAUDIU 12 LICEUL DE ARTĂ ”DIMITRIE CUCLIN” GALAȚI POPOU LAURA SIMONA
M RUSEA COSMINA 10 LICEUL DE ARTE ”HARICLEEA DARCLEE” BRĂILA IOANID MARILENA
M IONAȘ MARIA 12 LICEUL ARTE PLASTICE TIMIȘOARA TIMIȘOARA ANA MIHAELA ADAM
DIGITAL ART IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 BEZARAU DARIA 11 COLEGIUL NAT. DE ARTA"GEORGE APOSTU" BACĂU I. LĂZUREANU
P2 FODOREAN DAVID 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA BITAY ECATERINA
P3 COPACEL MIRUNA  a9a  COLEGIUL NAT. DE ARTA"GEORGE APOSTU" BACAU JUB. BACAU LAZUREANU IONELA
M STAN LARISA 12 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA BITAY ECATERINA
M TRITEAN FLAVIA MARIA 12 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA BITAY ECATERINA
SCULPTURA IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 BERCI CĂTĂLINA 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA CURTE DENISA
P2 ALB TUDOR RĂZVAN 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA CURTE DENISA
P3 BEREȚCHI MARTIN 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA CURTE DENISA
CERAMICA IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 ȘERDEAN GEORGE 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
P2 FLOREA PATRICIA 10 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
P3 JIANU BIANCA 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
M DAVID ANDREI 10 LICEUL DE ARTE REGINA MARIA ALBA IULIA POP CRISTINA
M MARIȘ ALEXANDRU 11 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
 PICTURA V-VIII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 MULLER TIBOR 7 LICEUL TEORETIC APACZAI CSERE JANOS CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ VIZI KATALIN
P2 PUSZTAI PAUL 5 ŞC. CU CLASELE I-VIII, COM BACIU, STRUCTURA SUCEAGU SUCEAGU OCHIŞ MARIA
P3 POP ELENA 5 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA SALANTA ROXANA
M OROSZ ARIANNA  8 LICEUL TEORETIC APACZAI CSERE JANOS CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ VIZI KATALIN
M BALAZS DANIEL 5 LICEUL TEORETIC "PAVEL DAN" CAMPIA TURZII JUD. CLUJ TOP STANCA IOANA
M BALAZS VARGA DOROTTYA 8 LICEUL TEORETIC APACZAI CSERE JANOS CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ VIZI KATALIN
M TOROK-SCHULLER LILLA 5 LICEUL UNITARIAN "JANOS ZSIGMUND" CLUJ-NAPOCA, JUD CLUJ KOCSIS ILDIKO
GRAFICA V-VIII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 COPREAM CĂTĂLIN 5 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA KONCZ M. JUDITH
P2 ALBERT LUCAS 5 LICEUL TEORETIC "PAVEL DAN" CAMPIA TURZII JUD. CLUJ TOP STANCA IOANA
P3 MĂRGINEAN DRAGOŞ 6 SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL CAMPIA TURZII DOBRIBAN LINI ENIKO
M PETRI DRAGOS 6 SCOALA GIMNAZIALĂ "ION AGÂRBICEANU" CLUJ-NAPOCA ILIE FELICIA
M SILAGHI EMILIAN LIC. LICEUL DE ARTE PLASTICE TIMIŞOARA TIMIŞOARA ADAM ANA MIHAELA
M PIORAȘ ADRIAN 5 LICEUL TEORETIC AVRAM IANCU CLUJ-NAPOCA MARIAN CRISTINA
TEHNICA MIXTA  V-VIII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 GYERO REBEKA 6 LICEUL UNITARIAN "JANOS ZSIGMUND" CLUJ-NAPOCA, JUD CLUJ KOCSIS ILDIKO
P2 FIONA PARK 6 CLUBUL COPIILOR TURDA TURDA RUS CORINA-SIDONIA
P3 CSERVENY CSILLA-MELINDA 8 LICEUL TEORETIC "BRASSAI SAMUEL" CLUJ-NAPOCA, JUD CLUJ KOCSIS ILDIKO
M VEZENŢAN ANDREEA 6 ŞC. GEN. IULIU HAŢIEGANU CLUJ-NAPOCA OCHIŞ MARIA
DIGITAL ART  V-VIII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 TINU INGRID  a6a  COLEGIUL NAT. DE ARTA"GEORGE APOSTU" BACAU JUB. BACAU LAZUREANU IOAN SILVIU
P2 PERSIDEANU DENISA  a6a  COLEGIUL NAT. DE ARTA"GEORGE APOSTU" BACAU JUB. BACAU LAZUREANU IOAN SILVIU
P3 CONSTANTINESCU STEFANIA  a6a  COLEGIUL NAT. DE ARTA"GEORGE APOSTU" BACAU JUB. BACAU LAZUREANU IOAN SILVIU
M VASILE ALISA  a8a  COLEGIUL NAT. DE ARTA"GEORGE APOSTU" BACAU JUB. BACAU LAZUREANU IOAN SILVIU
M RUSU JAQUELINE  a6a  COLEGIUL NAT. DE ARTA"GEORGE APOSTU" BACAU JUB. BACAU LAZUREANU IOAN SILVIU
CERAMICA  V-VIII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 FLOREA EMILIA  6 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
P2 PARK FIONA 6 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
P3 PASCU MĂLINA 6 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
M DUMA MARA 6 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
M RASCHNAUSKY EDUARD 7 LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-NAPOCA DRACEA DIANA
PICTURA CP-IV
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 GHIOLȚAN CEZARA 1 CLUBUL COPIILOR TURDA TURDA RUS CORINA-SIDONIA
P2 BOROS HANNA 6 LICEUL DE MUZICA "SIGISMUND TODUTA" CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ VIZI KATALIN
P3 MUREȘAN TANIA 1 CLUBUL COPIILOR TURDA TURDA RUS CORINA-SIDONIA
M NAGY SZANETT 1 LICEUL DE MUZICA "SIGISMUND TODUTA" CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ VIZI KATALIN
GRAFICA CP-IV
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 BĂDICĂ DARIA MARIA 2 LIC. TEOR GEORGE COȘBUC CLUJ-NAPOCA MARIAN CRISTINA
P2 STINIAN NATALIA 4 ȘC. GIM. HOREA CLUJ-NAPOCA POP CRISTINA
P3 GUJA ȘTEFANIA 2 LIC. TEOR GEORGE COȘBUC CLUJ-NAPOCA MARIAN CRISTINA
M SALANȚĂ CAMELIA-ELENA CP LICEUL TEORETIC ”NICOLAE BĂLCESCU CLUJ-NAPOCA ÎNV. MICU ADINA
TEHNICA MIXTA  CP-IV
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 SALANȚĂ CAMELIA-ELENA CP LICEUL TEORETIC ”NICOLAE BĂLCESCU CLUJ-NAPOCA ÎNV. MICU ADINA
P2 POP AUREL IOAN 4 ȘC. GIM. HOREA CLUJ-NAPOCA POP CRISTINA
           
ISTORIA ARTEI IX-XII
Nr. Crt. Numele si prenumele cl SCOALA/LICEUL DE PROVENIENTA LOCALITATEA PROFESOR INDRUMATOR
P1 HURANI ADA XI LLICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-N KONCZ M. JUDITH
P2 SINTEUAN DIANA XI LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-N KONCZ M. JUDITH
P3 MARIA PALKO XII LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-N KONCZ M. JUDITH
M MORAR BIANCA XI LICEUL DE ARTE R.L. CLUJ-N KONCZ M. JUDITH
           
           


Regulament de participare - clic Regulament PDF

Festivalul Romul Ladea
a fost iniţiat în memoria marelui sculptor național Romul Ladea, a cărui nume îl poartă Liceul de Arte Vizuale Cluj-Napoca și al cărui mentor și este. În acest scop, la nivel național se organizează Concursul de sculptură mica, dedicat elevilor din liceele de arta din ţară care răspund pe o temă dată, an de an. Festivalul, a pornit cu această secțiune, dar, în urma succesului de care s-a bucurat la nivel regional și naţional, a deschis noi posibilități de afirmare pentru noi talente și în domeniul picturii, graficii, tehnicii mixte, artei digitale, fotografiei, ceramicii și istoriei artei, din cadrul acelorași licee de artă din țară. Popularitatea festivalului a crescut astfel încât s-a trecut la promovarea tinerelor talente și la nivel județean prin secțiunile accesibile acestora, adresat elevilor clujeni având următoarele categorii pe clase: I-IV, V-VIII și IX-XIII.

Pentru al doilea an consecutiv Festivalul propune Secțiunea Internațională pentru grupa de tineri de vârstă cuprinsă între 15-20 ani.

Într-o era supertehnologizată în care comunicarea inter-umană se limitează în sfera virtualului, propunem un demers plastic prin întoarcerea la una din formele tradiționale de comunicare și anume la cea desfășurată cu ajutorul serviciilor poștale, tema din acest an fiind MAIL ART. Scopul este comunicarea prin artă, mesajul fiind transmis prin mijloace plastice. De asemenea se dorește o deschidere de căi de comunicare într-un limbaj universal între elevii din culturi diferite.


 
ADMITERE FESTIVALUL LADEA ASOCIATIA AMICI ARTIS
Calendar admitere
Examene de diferenta
Pregatiri clasa a VIII-a GRATUIT
Editia a XIX-a Regulament de participare 2017 Asociatia Liceului de Arte Vizuale ”Romulus Ladea” ... citeste mai mult
     
EXPOZITII REGULAMENTE PROIECTE
Galeria Ladea
Concurs clasele a IV-a si a VIII-a
Concurs ”Calatorie in viitor” - 2017
*Erasmus - Matbuc
*Erasmus - Art Links Borders
*Erasmus - Signs of the Times
*Erasmus - Preservation of National Heritage
*Proiect - New Skills New Schools - Common Standards and Skills in Education
 
Pregatiri clasa a VIII-a GRATUIT Orar 2015-2016 Legaturi web
Concurs clasele a IV-a si a VIII-a Asistenta psihopedagogica Documente
Probe aptitudini cl V, IX Anunturi importante Premii
2016 | Liceul de Arte Vizuale ”Romulus Ladea” | Va asteptam la scoala!